Najpiękniejsze zakątki Grecji

sea-418742_1280

Grecja to z całą pewnością jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Tak było na przestrzeżeni ostatnich kilku lat i na pewno będzie tak nadal. Nic dziwnego, że na wypoczynek w Grecji decydują się także osoby starsze, które mają okazję zwiedzić wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, które się tam znajdują. Postanowiliśmy w związku z tym przyjrzeć się nieco bliżej najpiękniejszym zakątkom tego kraju. Co zatem warto zwiedzić, udając się na wakacje do Grecji?

Rodos

Grecja jest pełna wysp dla aktywnych, gdzie możemy ponurkować lub też oddać się wspinaczce górskiej. Seniorzy nie mają jednak na ogół takich potrzeb, a skupiają się na wycieczkach. W takiej sytuacji na pewno muszą wziąć pod uwagę Rodos, gdyż jest to wyspa, która w tym ujęciu do zaoferowania ma naprawdę sporo. Warto zauważyć, choćby to, że średniowieczna starówka stolicy wyspy została nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poza tym warto zobaczyć tu jeszcze Pałac Wielkiego Mistrza zakonu joannitów oraz popularną Ulicę Rycerską.

Santoryn

Będąc w Grecji, warto zastanowić się także nad zwiedzeniem wyspy Santoryn, która przez wielu uważana jest za mityczną Atlantydę. Na uwagę zasługuje tutaj ukształtowanie terenu, które jest niesamowite ze względu na swój wulkaniczny charakter. Białe i pastelowe budowle, które rozpościerają się na wulkanicznych skałach, robią naprawdę niesamowite wrażenie. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, bo trudno jest to opisać słowami. Wielu seniorów z pewnością tym miejscem będzie zafascynowanych.

2 Komentarzy

  1. Marian

    Na Rodos byłem i mogę każdemu ten kierunek polecić.

  2. Waldek

    Także miałem przyjemność się tam znaleźć i również moje odczucia są jak najbardziej pozytywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *