Wczasy dla seniorów: Lecznicze błota San Pedro koło Torrevieja

sand-castle-796488_1280

Z całą pewnością ludzie starsi, którzy wybierają się na wakacje nie są tak wymagający jak młodzież, co wydaje się zrozumiałe. Dla nich nie liczy się już zabawa, ale wypoczynek. Nie pogardzą w związku z tym miejscem stosunkowo spokojnym, które wcale nie musi być odwiedzane przez tysiące turystów. Jednakże coś dla siebie znajdą oni na pewno w najbardziej popularnych kurortach na świecie. Żadnym wyjątkiem nie jest tutaj także Costa Blanca w Hiszpanii, która pośród seniorów staje się coraz popularniejsza. Z pewnością po części jest tak dlatego, że znajdują się tam lecznicze błota San Pedro koło miasteczka Torrevieja.

Zdrowotne bomby

Na pewno wielu słyszało o tym, że kąpiele błotne mogą być bardzo praktyczne z punktu widzenia zdrowia. Jak najbardziej jest to prawda, a kąpiele błotne w San Pedro tylko to potwierdzają. Trzeba mieć na uwadze, że zawierają one w sobie między innymi magnez, krzemionkę, siarkę, potas, wapń i wiele innych cennych składników mineralnych. Nie da się w związku z tym ukryć tego, że takie kąpiele są prawdziwą zdrowotną bombą.

Na wiele dolegliwości

Nie bez znaczenia jest fakt, że takie kąpiele są pomocne przy różnych dolegliwościach. Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o problemach dermatologicznych, choć nie jest to żadna reguła. Słona woda, której także tutaj nie brakuje, również nie pozostaje dłużna błotu. Ta pomaga między innymi na problemy z reumatyzmem.

Jak w związku z tym widzimy wizyta na Costa Blanca na pewno starszym ludziom się opłaci.

2 Komentarzy

  1. Joasia

    Moi rodzice byli tam już dwukrotnie i także zachwalali sobie to miejsce.

  2. Mirka

    Wprawdzie nie jestem seniorką, ale również miałam przyjemność skorzystać z tych kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *