Dom wakacyjny w Hiszpanii

Dom wakacyjny w Hiszpanii

Posiadanie domku wakacyjnego jest bardzo wygodne. Wiąże się to z dość dużą inwestycją na samym początku, ale później będziemy mieć na własność piękny dom, za przebywanie w którym nie będziemy musieli już płacić. Idealną sytuacją jest taka, gdy nasz dom znajduje się na przykład w pięknym, ciepłym kraju, takim jak Hiszpania. Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nieruchomości właśnie tam – trudno się dziwić. Piaszczyste plaże, wysokie temperatury, słońce i pyszne jedzenia przyciągają. O czym należy wiedzieć, jeżeli interesuje nas zakup nieruchomości w tym pięknym kraju?

Które wybrzeże wybrać?

Na początek musisz zdecydować, które rejony danego kraju będą Cię interesowały. Ma to oczywiście bezpośredni związek z kosztami. Generalnie sprawdza się zasada, że im bliżej morza, tym drożej. Dlatego też wiele osób rezygnuje z zakupu domów nad samym morzem i zamiast tego decyduje się na nieruchomość, z której mogą dojechać na plażę na przykład w przeciągu godziny. Pamiętaj również o tym, że różne części Hiszpanii będą miały plaże różnej jakości. Zwróć na to uwagę, jeżeli wylegiwanie się na słońcu oraz kąpiele morskie mają dla Ciebie duże znaczenie.

Dobre ceny nieruchomości w Hiszpanii

Nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż będą miały oczywiście korzystną cenę, ponieważ w ostatnich latach zanotowały znaczne spadki. Postaraj się znaleźć ogłoszenia hiszpańskich agentów nieruchomości, dzięki którym będziesz mógł szybko ocenić średnie ceny domów w konkretnych rejonach kraju. Warto zwrócić też uwagę na stan samych domów – te bardziej zniszczone będą tańsze. Pozwoli Ci to na wstępne oszacowanie Twojego budżetu. Na pewno będziesz musiał stworzyć sprawnie działający plan oszczędzania – dom w Hiszpanii może się okazać sporym wydatkiem mimo niskich cen nieruchomości w tym kraju.

Oprócz kosztów samej nieruchomości, musimy również wziąć pod uwagę koszty ewentualnego remontu. Wiele osób decyduje się na kupno starego domu, który później, w miarę możliwości, jest przerabiany. Jeżeli zainteresują Cię nieruchomości Costa Blanca czy Costa Brava, warto zwrócić uwag na ceny robót budowlanych w tym rejonie. Będzie to bardzo istotna kwestia do dopisania do Twojego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *