Ile kosztuje sanatorium?

luggage-1149289_1280

Nie jest powiedziane, że z wczasów korzystać nie mogą osoby starsze. Nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wakacje osób starszych, to jednak zauważmy, że wielu z nich wybiera wszelkiego rodzaju sanatoria, co też można zrozumieć. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że dla nich jest to nie tylko wypoczynek, ale także pełna regeneracja, która ponownie potrafi postawić ich na nogi i dodaje im sił witalnych. Warto zastanowić się zatem nad tym, ile będzie trzeba zapłacić za pobyt w sanatorium.

Wakacje z ZUS-u

W najlepszej sytuacji są tutaj ci, którzy w dalszym ciągu pracują i nie są na emeryturze. Wówczas mogą oni liczyć nawet na całość turnusu z wyżywieniem i kosztami podróży sfinansowaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wakacje na koszt państwa trwać mogą wówczas nawet 24 dni. Możliwe jest to dzięki art. 69 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń oraz rozporządzenia Rady Ministrów z 12 października 2001 r. „w sprawie szczegółowych zasad i trybu kierowania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na usługi rehabilitacyjne”. Z takich wakacji w ubiegłym tylko roku skorzystało ponad siedemdziesiąt tysięcy Polaków.

Sanatorium na własny rachunek

Znacznie mniej atrakcyjnie taki turnus wygląda, jeśli zapłacić za niego mielibyśmy z własnej kieszeni. Otóż trzeba mieć na uwadze, że wówczas za około tygodniowy pobyt w sanatorium zapłacić będzie trzeba nawet ponad dwa tysiące złotych. Nic dziwnego, że wiele starszych osób nie może sobie na takie dobro pozwolić.

2 Komentarzy

  1. Kamila

    Niestety wiele osób z tego rezygnuje, ponieważ są one naprawdę drogie.

  2. Daria

    Problem w tym, że na pobyt darmowy czekać trzeba nawet 1,5 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *