Atrakcje nad Balatonem

aircraft-1362587_1920

Wielu z pewnością nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie leży Balaton i czym jest. Otóż dla niewtajemniczonych tłumaczymy, że Balaton to nic innego jak węgierskie jezioro, które położone jest w południowo-zachodnich Węgrzech. Trzeba mieć na uwadze, że jest to nie tylko największe jezioro Węgier, ale i całej Europy Środkowej. Warto w związku z tym pomyśleć o tym, aby nad nim wypocząć. Także i seniorzy nie powinni na nic narzekać. Mimo iż nie brak tu klubów i imprez do białego rana, to i osoby starsze znajdą tutaj coś w sam raz dla siebie.

Przepiękna sceneria

Jeśli mielibyśmy wspomnieć o jakichś atrakcjach dla ludzi starszych, to na pewno nie pogardzą oni romantycznymi spacerami uliczkami miasta Balatonfüred, które emanuje XIX-wiecznym urokiem. Poza tym warto postawić na wędrówkę do miasta Tihany. Stąd rozpościera się bowiem wspaniały widok na jezioro. Oczywiście to wszystko w towarzystwie znakomitej kuchni. Nie da się przecież ukryć, że Węgrzy wiedzą jak zawładnąć podniebieniem turystów.

Wody termalne

Po długich wędrówkach warto jednak nieco się odświeżyć i odzyskać stracone siły. W takiej sytuacji skorzystać można z położonych nieopodal wód termalnych, które na pewno nam to zagwarantują. Lecznicze wody termalne jeziora Hévíz cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony turystów. Stąd już natomiast tylko krok do Małego Balatonu, a więc dżungli, gdzie swoje gniazda ma ponad sto gatunków ptaków. W czasie migracji przylatuje ich tu jednak nawet ponad dwukrotnie więcej. Jest więc na co popatrzeć.

2 Komentarzy

  1. Krzysiek

    Miałem okazję być nad Balatonem i rzeczywiście cala sceneria jest przepiękna.

  2. Mirek

    Ja właśnie z żoną mam zamiar wybrać się tam w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *